BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Minima Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė

Data

2017 11 13

Įvertinimas
0
AMR2.PNG

Šiemet lapkričio 13–19 d. yra minima Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė, kurios šūkis „Prieš vartojant antibiotikus, patarimo kreipkis į sveikatos priežiūros specialistą“.

Antibiotikai yra brangus išteklius, todėl svarbu prieš pradedant juos vartoti, kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus ir gauti tinkamą patarimą. Tai ne tik užtikrins gerą gydymą, bet taip pat atsakingas antibiotikų vartojimas sumažins šių dienų grėsmę – antimikrobinį atsparumą.

Specialistai pabrėžia – kyla grėsmė žmonių sveikatai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai pabrėžia, kad vis didėjantis antimikrobinis atsparumas kelia grėsmę žmonių sveikatai. Antibiotikams atsparių bakterijų atsiradimas ir paplitimas dėl besaikio ir betikslio jų vartojimo yra didelė visuomenės sveikatos problema, kuri kelią grėsmę pacientų saugumui bei didina ekonominę naštą Europai ir visam pasauliui. Vis nemažėjantis atsparumas antimikrobiniams vaistams rodo, kad neturint efektyvių antibiotikų kyla reali grėsmė žmonių sveikatai – plintančios užkrečiamosios ligos vėl gali tapti mirtinos.

Prie antimikrobinio atsparumo mažinimo gali prisidėti kiekvienas

Europos supratimo apie antibiotikus dienos, kuri kasmet minima lapkričio 18-ąją, tikslas – didinti visuomenės supratimą apie racionalų antibiotikų vartojimą, todėl prie šios iniciatyvos gali prisidėti kiekvienas:

  • antibiotikus vartoti tik tuomet, kai jie yra reikalingi,
  • gydytojo paskirtą dozę suvartoti tik per nurodytą laiką,
  • laikytis asmens higienos – plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiuoju bei skiepytis.

Nerizikuokite savo sveikata

Savigyda antibiotikais – tai neatsakingas antibiotikų vartojimas nepasitarus su gydytoju, todėl svarbu atminti, kad:

  • antibiotikus gali skirti tik gydytojas: nemėginkite įsigyti antibiotikų be recepto; nekaupkite jų vėlesniam gydymui; nevartokite antibiotikų, likusių po ankstesnio gydymo; nesidalykite jų likučiais su artimaisiais ar draugais;
  • antibiotikai nemalšina skausmo: antibiotikai nepalengvina galvos ar kitų kūno dalių skausmo, nemažina karščiavimo;
  • antibiotikai veiksmingi tik kovojant su bakterinės kilmės ligomis, virusų sukeltų infekcijų, tokių kaip gripas, sloga, peršalimas, jie neveikia;
  • nevartokite antibiotikų be reikalo: nuo peršalimo ar gripo vartojami antibiotikai nebus veiksmingi, priešingai, jie gali sukelti ir šalutinių požymių – viduriavimą, pykinimą;
  • daugelį simptomų galima palengvinti nereceptiniais vaistais.

Daugiau informacijos apie antimikrobinį atsparumą galite rasti čia

Daugiau informacijos apie Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę galite rasti čia

 

Kontaktai žiniasklaidai

Solveiga Meženskaitė

Tel. (8 5) 264 9651

Mob. tel. 8 659 56255

El. p. [email protected]