Lietuvoje pradedama pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Data

2018 04 09

Įvertinimas
0
expensive-3227860_1920.jpg

Informuojame, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba š. m. balandžio 13 d. pradės pavasarinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės naudojant orlaivius.

Laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus atliekama 50 kilometrų pasienio ruožo su Lenkijos ir Baltarusijos Respublikomis, dalyje. Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyti ne mažiau kaip 25 jaukai su vakcina nuo pasiutligės. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų su šia vakcina. Esant palankioms meteorologinėms oro sąlygoms, pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus baigta š. m. gegužės mėnesio pabaigoje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai primena gyventojams, kad miškuose ar laukuose rastų jaukų su pasiutligės vakcina nereikėtų liesti. Jeigu jaukai su vakcina aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai reikėtų pranešti teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms.

Patekus vakcinai ant rankų ar kitų atvirų kūno vietų, jas būtina kruopščiai plauti vandeniu su muilu. Vakcinai patekus į akis, burną, nosį ar ant pažeistos odos, būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą.

 

Žemėlapyje pažymėtos Lietuvos teritorijos, kuriose bus vykdoma pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės.

 

Brigita Rašimaitė

Tel. (8 5) 261 3766

El. p. [email protected]

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Motiejūnaitė

Tel. 867742343

El. p. [email protected]