Legioneliozės prevencijos klausimai aptarti Klaipėdoje

Data

2017 03 10

Įvertinimas
0
IMG_1809.JPG

2016 m. pabaigoje buvo nustatytas pirmasis legioneliozės atvejis Klaipėdos apskrities gyventojai. Siekiant išsiaiškinti pagrindines priežastis galėjusias įtakoti ligos atsiradimą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Klaipėdos departamentas 2017 m. sausio mėnesį inicijavo pasitarimą su atsakingomis institucijomis, kurio metu išaiškėjo, kad daugiabučių namų šilumos ūkį prižiūrinčioms įmonėms trūksta informacijos apie legioneliozę ir jos prevenciją.

Atsižvelgiant į tai, š. m. kovo 10 d. NVSC Klaipėdos departamente buvo organizuota viešoji konsultacija daugiabučių namų šilumos ūkį prižiūrinčioms įmonėms ir fiziniams asmenims dėl legioneliozės profilaktikos ir kontrolės priemonių taikymo daugiabučiuose gyvenamuose namuose. Viešojoje konsultacijoje taip pat dalyvavo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos bei AB „KLAIPĖDOS ENERGIJA“ atstovai.

Viešosios konsultacijos metu pateikta informacija apie nustatytą legioneliozės atvejį Klaipėdoje ir pagrindines legioneliozės prevencines priemones. Viešosios konsultacijos dalyviai pristatė savo patirtį taikant legioneliozės prevencines priemones bei pagrindines problemas.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu nėra griežto legioneliozės prevencijos daugiabučiuose namuose reglamentavimo buvo apsvarstyti NVSC Klaipėdos departamento paruošti pasiūlymai dėl teisės aktų keitimo. Pasiūlymams buvo pritarta.

Taip pat artimiausiu metu bus organizuotas susitikimas dėl legioneliozės prevencijos su daugiabučių namų administratoriais.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai 
Brigita Kairienė
(8 46) 41 11 54
brigita.kairiene@nvsc.lt