Kovo 15-oji – Europos vartotojų diena

Data

2020 03 13

Įvertinimas
1
beauty-salon-2521943_960_720.jpg

Europos Sąjungoje kovo 15-ąją minima Pasaulinė vartotojų teisių diena, kuri dar vadinama Europos vartotojų diena. Šios dienos vienas pagrindinių tikslų yra šviesti ir informuoti vartotojus apie jų teises bei jų gynimo būdus. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) skatina visuomenę atsakingai rinktis paslaugas ir gaminius, atkreipia dėmesį į tai, kad labai svarbu perskaityti informaciją apie gaminį ar paslaugą, nesirinkti nelegaliai parduodamų gaminių ar paslaugų. Taip pat ragina ūkio subjektus būti atsakingais vartotojams.

NVSC paskirtis

NVSC paskirtis – pagal kompetenciją įgyvendinti valstybės politiką visuomenės sveikatos priežiūros ir vartotojų teisių apsaugos srityse, vertinti ir valdyti riziką žmonių sveikatai, susijusią su paslaugomis, gaminiais, aplinkos veiksniais ir užkrečiamosiomis ligomis.

NVSC vykdo kirpyklų, kosmetikos, tatuiruočių kabinetų, grožio salonų, soliariumų, baseinų, laidojimo paslaugų, skalbyklų, pirčių, saunų, sporto klubų, vaikų vasaros stovyklų, apgyvendinimo teikiamų paslaugų, vaikų žaidimo patalpų, kosmetikos gaminius rinkai pateikiančių atsakingų asmenų valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę ir pagal kompetenciją gina vartotojų teises visuomenės sveikatos saugos ir paslaugų kokybės požiūriu.

Pažeidimų mažėja

2019 metais NVSC atliko 4307 minėtų prižiūrimų ūkio subjektų patikrinimus. Atliktų patikrinimų metu 12 proc. ūkio subjektų buvo nustatyti pažeidimai, už kuriuos skirtos baudos ir duoti nurodymai pažeidimus pašalinti. Paminėtina, kad NVSC 2019 metais patikrinimų, kurių metu nustatyti teisės aktų pažeidimai, nustatė 3 proc. mažiau nei 2018 metais.

Pusė skundų – dėl grožio paslaugas teikiančių objektų

NVSC, dėl prižiūrimų ūkio subjektų teikiamų paslaugų, 2019 m. gavo 111 skundų (2 kartus mažiau nei 2018 m.), iš kurių net 60 proc. buvo pagrįsti. Pusė gautų skundų buvo dėl plaukų, nagų priežiūros, soliariumų, veido ir kūno priežiūros, tatuiravimo paslaugų, iš kurių net 65 proc. buvo pagrįsti. Ūkio subjektams, teikiantiems šias paslaugas, buvo taikytos poveikio priemonės – duoti nurodymai pažeidimus pašalinti.

2019 m. iš 22 atliktų kosmetikos gaminius rinkai pateikiančių atsakingų asmenų patikrinimų, 18 patikrinimų metu nustatyti pažeidimai. NVSC, nustatęs saugos reikalavimus neatitinkančius kosmetikos produktus, taikė rinkos ribojimo priemones, jas rasite čia

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Lina Grinytė-Jauniškienė

Tel. (8 659) 562 55

El. p. lina.jauniskiene@nvsc.lt