Konferencijoje atkreiptas dėmesys į Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupės veiklą

Data

2018 11 20

Įvertinimas
0
IMG_2331+(002).JPG

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas, kaip antimikrobinio atsparumo valdymo Kauno apskrityje koordinatorius, įsteigęs Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupę apskrityje, informuoja, kad 2018-11-14 Vilniuje vyko konferencija, tema – „Tarpsektorinis bendradarbiavimas valdant antimikrobinį atsparumą Lietuvoje“, skirta sveikatos priežiūros įstaigų vadovams, gydytojams, antimikrobinio atsparumo valdymo grupių apskrityse vadovams ir nariams, infekcijų kontrolės specialistams, kitų sektorių institucijų, susijusių su antimikrobinio atsparumo sritimi, atstovams, kurią organizavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Higienos institutas.

Konferencijos tikslas - atkreipti dėmesį į antimikrobinio atsparumo (AMR) problemą ir jos grėsmes bei „Vienos sveikatos“ principo taikymą sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą, supažindinti su antimikrobinio atsparumo situacija Europoje ir Lietuvoje, pasidalinti patirtimi ir gerąja praktika, aptarti būtinus tarpsektorinius veiksmus bendram AMR problemos sprendimui.

Renginio metu už nuoseklią veiklą sprendžiant AMR problemą bei geriausius pasiekimus buvo įvertintos ir apdovanotos asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Iš trijų geriausių į bendro pobūdžio ligonių sąrašą pateko ir LSMUL Kauno klinikos, kurių Infekcijų kontrolės tarnybos vadovė dr. Asta Dambraukienė aktyviai dalyvauja ir Kauno apskrities AMR valdymo grupės veikloje. Konferencijos metu buvo pasidalinta gerąja praktika AMR valdymo klausimais LSMUL Kauno klinikose. Taipogi pranešimą, tema „Racionalaus antibiotikų vartojimo samprata šeimos gydytojo darbe“, skaitė Gediminas Urbonas LSMU MA MF, VšĮ „Šeimos medicinos klinika“ šeimos gydytojas, lektorius, betarpiškai dalyvaujantis ir Kauno apskrities AMR valdymo grupės veikloje.

Už geriausius pasiekimus, sprendžiant AMR problemas Kauno regione, tarp dešimties AMR valdymo grupių apskrityse, Kauno apskrities AMR valdymo grupė jau antrus metus iš eilės buvo įvertinta ir išrinkta viena geriausių, kuriai įteikta LR sveikatos apsaugos ministro padėka ir išskirtinis Higienos instituto prizas - Frans Steginga autorinis kūrinys „The helping hand“.

Dėmesys ir įvertinimas už atliekamą veiklą ir puikias iniciatyvas suteikia dar daugiau pasitikėjimo ir neapvilia gerų norų, tęsiant pradėtus darbus Kauno apskrityje, sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą.

 

      

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel. 8 37 33 16 82; 867653401

El. p. [email protected]