Kolektyvinis imunitetas gali sumažinti tymų plitimą

Data

2019 02 22

Įvertinimas
3
stockvault-measles-word-indicates-poor-health-and-ailment223440.jpg

Nacionalinis visuomenės sveiaktos centras (NVSC) praneša, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. iki vasario 22 d. Lietuvoje buvo užregistruoti 67 tymų atvejai, daugiausiai atvejų (44) registruota Kauno apskrityje. Tymai registruojami ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, 2019 m. vasario 11 d. populiariame Prancūzijos slidinėjimo kurorte Val Thorens taip pat užregistruotas tymų protrūkis, dauguma susirgusiųjų – slidinėjimo kurorto darbuotojai. Taip pat manoma, kad užsikrėtė ir keli poilsiautojai iš Danijos, Belgijos, Škotijos. Susirgusieji buvo neskiepyti arba skiepyti tik viena vakcinos doze.

NVSC veiksmai siekiant suvaldyti tymų plitimą

NVSC, gavęs informaciją apie tymų atvejus, nedelsdamas imasi visų tarptautinių sveikatos organizacijų rekomenduojamų veiksmų tymams suvaldyti:

  • atlieka kiekvieno įtariamo ar patvirtinto tymų atvejo epidemiologinį tyrimą;
  • išsiaiškina sąlytį su sergančiaisiais turėjusius asmenis, sudaro jų sąrašą;
  • teikia rekomendacijas sąlytį turėjusiems asmenims dėl skiepų;
  • konsultuoja sąlytį turėjusius asmenis apie tymus ir sveikatos stebėsenos svarbą;
  • atsižvelgdamas į teisės aktų reikalavimus, praneša atsakingoms institucijoms apie užregistruotus tymų atvejus;
  • informuoja visuomenę apie registruotus tymų atvejus, apsisaugojimo priemones.

Tymus sustabdyti gali tik skiepai

NVSC specialistai dar kartą primena, kad pagrindinė tymų profilaktikos priemonė yra skiepai, todėl norint išvengti tymų ir kitų skiepais valdomų užkrečiamųjų ligų, labai svarbu, kad gyventojai skiepytųsi bei skiepytų savo vaikus pagal skiepų kalendorių (išsamesnė informacija NVSC interneto svetainėje). Tik taip susidarys kolektyvinis imunitetas bei sumažės užkrečiamųjų ligų plitimo rizika dėl gyventojų migracijos ir kitų veiksnių.

 

  Rekomendacijas gyventojams ir pranešimus, kuriuos, siekdami informuoti visuomenę, žiniasklaidos atstovams platina NVSC specialistai galite rasti apsilankę mūsų svetainėje.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Gabriela Wiktoria Hartwig

Mob. 8 659 562 55

El. p. gabriela.hartwig@nvsc.lt