Kituose Vilniaus fontanuose taip pat rasta tarša

Data

2020 08 07

Įvertinimas
0
water-2630618_1920.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai 2020 m. liepos 31 d. paėmę vandens mėginius iš Vilniaus mieste įrengtų fontanų, tik dvejuose iš jų nerado taršos fekaliniais mikroorganizmais.
Vandens mėginiai buvo paimti Lukiškių aikštės interaktyvaus, Šiaurės miestelio „Šeimyninis dušas“, Vašingtono aikštės, Operos ir baleto teatro, Bernardinų sodo šokančio, Rotušės aikštės „Town Hall Square“ ir Vokiečių gatvės fontanuose. 
Tik Rotušės aikštėje esančiame „Town Hall Square“ ir Vokiečių gatvės fontanuose mikrobiologinės taršos neaptikta. Kitų tirtų fontanų vandenyje rasta itin daug fekalinių mikroorganizmų: koliforminių bakterijų kolonijas sudarančių vienetų buvo nesuskaičiuojamai daug (kolonijos dengė visą tyrimo lauką). NVSC paprašė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos nedelsiant atlikti ir užterštų fontanų dezinfekciją. NVSC Vilniaus departamentas rekomenduoja gyventojams šiuo metu būti atsargiems ir atokiau laikytis nuo užterštų fontanų. 
Vilniaus miesto savivaldybė 2020 m. rugpjūčio 5 d. informavo NVSC Vilniaus departamentą, kad atliko Lukiškių aikštėje įrengto fontano dezinfekciją chloru. 
Atkreiptinas dėmesys, kad lankytojų elgesys taip pat lemia užsikrėtimo riziką. 
Kad būtų sumažinta fontanų vandens tarša lankytojai (ypač maži vaikai) turėtų:
1. vengti nuryti fontano vandenį, jei jis pateko ant veido, rankų;
2. nesėdėti ir nestovėti ant ar virš vandens purkštukų;
3. nevalgyti maisto ir negerti gėrimų fontane ar būnant šalia jo;
4. tėvai turėtų žinoti, kad sauskelnės (net ir neperšlampamos, skirtos maudymuisi) pilnai nesulaiko nuo pratekėjimo, todėl fontane žaidžiantys vaikai turi būti reguliariai nuvedami į tualetą.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija