Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupė tęsia bendradarbiavimą su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija

Data

2017 02 02

Įvertinimas
0
KAUNO AMR.JPG

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamente vyko pirmasis šiais metais   Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupės posėdis, kurio metu buvo pristatyti aktualūs šios srities klausimai –  gripo ir kitų virusologinių tyrimų atlikimo galimybės Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (toliau – NVSPL) ir kt..

Antimikrobinio atsparumo darbo grupių tikslas – skatinti ir diegti racionalų antibiotikų skyrimą ir vartojimą, siekiant išsaugoti jų efektyvumą.

Grupės nariai patikino, kad labai svarbu žinoti apie cirkuliuojančius virusus, ypač prieš paskiriant gydymą antibiotikais. Svarbu nepamiršti, kad antibiotikai virusų neveikia ir gali būti skiriami, tik įtariant bakterinę infekciją. Daugiausiai dėmesio sulaukė gripo diagnostikos aktualumas tiek gripo, tiek ne gripo sezono metu.  Pasak NVSPL atstovų, ne gripo sezono metu, atliekant tyrimus ieškoma ne tik gripo, bet ir kitų virusų, sukeliančių ūmines viršutinių kvėpavimo takų infekcijas (toliau – ŪVKTI). Atkreiptas dėmesys, kad iki gripo sezono pradžios vyravo rinovirusai, koronavirusai, enterovirusai, šiuo metu  - gripo A (H3) virusai. Laboratoriniai tyrimai yra svarbiausia prielaida, suteikianti galimybę parinkti teisingą gydymą.

Kartu aptarta tymų bei raudonukės epidemiologinė priežiūra, kurios svarbiausias akcentas - aktyviai organizuojami tyrimai. Tik atlikti tyrimai gali patvirtinti arba ne, apie tymų ar raudonukės virusų cirkuliaciją aplinkoje. Primename, kad ši epidemiologinė priežiūra yra finansuojama valstybės biudžeto lėšomis, todėl tyrimai asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ir pacientams nekainuoja.

 

Kristina Rudžinskaitė
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Kauno departamento
Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja
Tel. 8 37 331231
El. p. [email protected]