Kaune rinkosi vaikų sveikata besirūpinantys specialistai

Data

2018 03 09

Įvertinimas
2
Nuotrauka iš Pixabay.com
Nuotrauka iš Pixabay.com

Siekiant pagerinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą bei veiksmų koordinavimą visuomenės sveikatos saugos srityje, šių metų kovo 7 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas (Kauno departamentas) organizavo Kauno apskrities savivaldybių visuomenės sveikatos biurų direktorių, Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atsakingų specialistų, Kauno departamento bei rajoninių skyrių vedėjų pasitarimą.

Pasitarimo darbotvarkėje numatyti aktualūs vaikų sveikatos klausimai: tuberkuliozė ir vaikų maitinimas ugdymo įstaigose.

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė pristatė tuberkuliozės atvejo valdymo vaikų ugdymo įstaigose ypatumus bei atkreipė dėmesį į tuberkuliozės profilaktiką ir jos įgyvendinimo priemones. Aptarė visuomenės sveikatos priežiūros specialistų vaidmenį, nustačius atviros tuberkuliozės atvejį ugdymo įstaigoje, ir pakvietė visuomenės sveikatos biurų specialistus aktyviai bendradarbiauti, nustačius tuberkuliozės riziką vaikų kolektyve. Atsižvelgiant į poreikį, Kauno departamento specialistai pasiruošę dalyvauti ugdymo įstaigų bendruomenių susitikimuose ir atsakyti į visus rūpimus klausimus, susijusius su tuberkuliozės atveju konkrečioje įstaigoje.

Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai pristatė vaikų maitinimo ir mitybos ugdymo įstaigose kontrolės rezultatus, pasidalino valgiaraščių derinimo patirtimi. Kauno apskrities savivaldybių visuomenės sveikatos biurų vadovai aktyviai dalinosi vaikų sveikatai palankios mitybos praktika.

Kauno departamento direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti Kauno departamento direktoriaus funkcijas Ona Gedgaudienė, dėkojo pasitarimo dalyviams už aktyvias diskusijas, tęsiant  ateityje bendradarbiavimą aktualiais užkrečiamųjų ligų prevencijos klausimais ir pakvietė visus pamąstyti ir pateikti siūlymus, kaip galima būtų  sukurti ir pritaikyti vaikų švietimo įstaigose mitybos stebėsenos sistemą, kad vaikams tiekiamas maistas būtų ne tik skanus, bet ir saugus.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel. 8 37 33 16 82; 867653401

El. p. [email protected]