Kaune pneumokokinės vakcinos populiarumas išaugo daugiau nei du kartus

Data

2019 01 18

Įvertinimas
2
syringe-1781353_960_720.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento specialistai informuoja apie 2018 m. išaugusį pneumokokinės infekcijos imunoprofilaktikos populiarumą.

Kauno apskrityje per metus valstybės biudžeto lėšomis nuo pneumokokinės infekcijos paskiepyta beveik 2 tūkstančiai asmenų, kai tuo tarpu 2017 m. buvo mažiau nei tūkstantis.

Didžiausias pokytis stebėtas Kėdainių rajone, kur paskiepytų rizikos grupių asmenų per metus padaugėjo beveik 4 kartus. Antroje vietoje Raseinių r., kur paskiepytų asmenų skaičius išaugo beveik 3 kartus.

Tokį skiepijimų populiarumą sukėlė pailgintas rizikos grupių, kurios skiepijamos nuo pneumokokinės infekcijos valstybės biudžeto lėšomis, sąrašas, kurį galite rasti paspaudę šią nuorodą – https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/skiepai/skiepai-suaugusiems.

Nuo 2018 m. į šį sąrašą įtraukti asmenys, sergantys lėtine obstrukcine plaučių liga, kai kuriomis cukrinio diabeto formomis, arba sergant cukriniu diabetu ir konkrečiomis papildomomis ligomis.

Atsižvelgiant į tai, kad plaučių uždegimas, sukeltas pneumokokinės infekcijos, gali būti labai pavojingas kai kuriomis širdies ir kraujagyslių sistemos bei kvėpavimo organų ligomis sergantiems asmenims. Šiemet rizikos grupių sąrašas dar kartą pailgėjo ir nuo 2019 m. sausio 1 d. valstybės lėšomis pasiskiepyti gali asmenys, kuriems diagnozuotas širdies nepakankamumas (ligos kodas pagal TLK-10-AM I50).

Pneumokokinės infekcijos sukeltas plaučių uždegimas – dažniausia gripo komplikacija, kuri gali sukelti ne tik sunkią pneumoniją, bet ir meningitą bei sepsį.

Skiepijimai yra itin svarbūs visą žmogaus gyvenimą, nes gali apsaugoti nuo ligų ar jų komplikacijų, sumažina neįgalumo ar mirtingumo riziką. Tačiau svarbu nepamiršti, kad kiekvienu atveju reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nustatys, ar priklausote patvirtintoms rizikos grupėms.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 82, 8 676 53401

El. p. [email protected]