Kaune plinta gripo virusas

Data

2017 01 05

Įvertinimas
0
ID-100111175.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas informuoja, kad gripo virusas pasiekė Kauną ir pradėjo plisti. 2016 metų 49-ąją savaitę iš Kauno mieste paimtų gripo ėminių pirmą kartą šį sezoną nustatytas A tipo gripo virusas, praėjusį gripo sezoną virusai Kauną pasiekė beveik mėnesiu vėliau - tik 2-ąją metų savaitę. Iki 2016 metų pabaigos iš Kaune paimtų ėminių yra išskirti A tipo gripo virusai 8 asmenims.

Gripas ar peršalimas

Labai dažnai vien tik iš ligos požymių sudėtinga nustatyti, ar peršalome, ar susirgome gripu. Tiksliausią atsakymą galima gauti atlikus gripo viruso nustatymo tyrimus laboratorijoje. Jeigu liga lengva, tyrimas neturi įtakos nei gydymo pasirinkimui, nei diagnozės nustatymui. Gripo tyrimai tikslingi esant sunkioms ligos formoms, kai liga užtrunka ir būtina įvertinti antivirusinio gydymo poreikį.

Siekiant stebėti gripo virusų plitimo pradžią ir pabaigą bei dažniausius gripo virusų tipus, atliekama gripo virusologinė diagnostika, kai paskirti gydytojai visus metus turi galimybę imti mėginius gripo virusams nustatyti. Kauniečiai gydytojai šioje srityje yra vieni aktyviausių ir per sezoną paima apie pusę visoje Lietuvoje paimamų ėminių gripo virusams nustatyti, tad galime teigti, kad gripo virusų epidemiologinė priežiūra Kaune yra geriausia ir visada galime tiksliausiai informuoti gyventojus apie esančią situaciją.

Gripas jau pasiekė Kauno apskritį

Kaune sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis yra vidutinis, šių metų 52-ąją savaitę siekė 86,4 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Tačiau sparčiai auga pagal klinikinius simptomus nustatyto gripo atvejų skaičius. 52-ąją savaitę jų buvo 103 atvejai, 51-ąją savaitę - 40.

Kaip apsisaugoti?

Iš nespecifinių apsaugos nuo gripo priemonių, kurių efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais, galima išskirti šias, svarbiausias:

Dažnas rankų plovimas.

Kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas.

Ankstyva saviizoliacija, pajutus pirmuosius, į gripą panašius ligos požymius.

Daugiau informacijos apie gripo profilaktikos ir kontrolės priemones rasite čia. (nuoroda į pridedamą dokumentą).

Skiepai nuo gripo išlieka pati efektyviausia specifinė apsaugos nuo gripo priemonė.


GRIPO PROFILAKTIKOS IR KONTROLĖS PRIEMONĖS
 

Kristina Rudžinskaitė
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Kauno departamento
Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja
Tel. 8 37 331231
El. paštas [email protected]

 

Kontaktai žiniasklaidai
Kristina Mikalauskienė
Tel. 8 37 33 16 84
El. p. [email protected]