Kaune paskelbta gripo epidemija

Data

2017 01 17

Įvertinimas
0
ID-100331401.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas informuoja, kad sergamumui gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) pasiekus epideminį lygį, nuo 2017 m. sausio 16 d. Kauno mieste paskelbta gripo epidemija. Būkime atidūs.

Gripas siaučia Kauno apskrityje

Kauno mieste sergamumas gripu ir ŪVKTĮ 2-ąją šių metų savaitę siekė 138,6 atvejo 10 000 gyventojų, iš jų gripo – 11,1 proc. Praėjusią - 1-ąją metų savaitę, sergamumo rodiklis buvo 121,5 atvejo 10 000 gyventojų, iš jų gripo – 7,6 proc. Lyginant sergamumo gripu situaciją su 1-ąja šių metų savaite, stebimas žymus gripo atvejų skaičiaus padidėjimas. Panaši situacija ir Jonavos rajone, kur taip pat siūloma skelbti gripo epidemiją.

Daugėja ir laboratoriškai patvirtinamų gripo atvejų, vien tik per 1-ąją šių metų savaitę iš Kaune paimtų mėginių laboratoriškai gripas patvirtintas 27 asmenims. Net 20 asmenų paskirtas gydymas ligoninėje. Trys vaikai iki 2 metų amžiaus gydomi intensyviosios terapijos skyriuje.

Rekomendacijos gyventojams gripo epidemijos metu

Saugotis peršalimo ir sergančių asmenų. Vengti kontakto su sergančiaisiais, nuo kosinčio ar čiaudinčio kolegos pravartu pasitraukti nors per metrą. Dažnai plauti rankas. Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių). Vengti masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu, pasirinkti individualias laisvalaikio praleidimo priemones. Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti ore. Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų.

Pati efektyviausia priemonė nuo gripo yra skiepai

Pasiskiepijus jau užsikrėtusiam gripu ar užsikrėtus iš karto po skiepo, skiepas nuo ligos neapsaugos, bet gali padėti apsisaugoti nuo vėlesnio užsikrėtimo kito tipo gripo virusu, o po 2 savaičių jau bus susiformavusi pakankama apsauga nuo visų trijų gripo viruso tipų. Kaip parodė daugiamečiai duomenys, gripo epidemija mieste trunka bent 3 savaites. Jeigu dar nesuspėjote pasiskiepyti, turite paskutinę galimybę tai padaryti.

Rekomendacijos susirgus

Nesigydyti patiems, kreiptis į medikus dėl gydymo paskyrimo. Geriausiai, jeigu ligonį slaugytų vienas asmuo. Nosį ir burną rekomenduojama dengti vienkartine kauke ir ligoniui, ir slaugančiam sveikajam. Kosėjant ir čiaudint, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas. Rekomenduojama kuo dažniau plauti rankas, ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį. Sergančiųjų vaikų neleisti į vaikų kolektyvus bei lankyti sergančių draugų. Darbuotojams, kurie susirgę dėl darbo pobūdžio gali platinti virusus, pavyzdžiui prekybos centrų kasininkams, pajutus pirmuosius susirgimo požymius, likti namuose arba neaptarnauti klientų.

Tinkamai saugantis, galima išvengti peršalimo ligų, tačiau geriau būti dar ir pasiskiepijus sezoninio gripo vakcina.

 

 

Kristina Rudžinskaitė
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Kauno departamento
Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja
Tel. 8 37 331231
El. paštas [email protected]

 

Kontaktai žiniasklaidai
Kristina Mikalauskienė
Tel. 8 37 33 16 84; 867653401
El. p. [email protected]