Kaune aptartos imunoprofilaktikos naujovės

Data

2019 12 17

Įvertinimas
2
IMG_20191212_140215.jpg

2019 m. gruodžio 12 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamente (NVSC Kauno departamentas) įvyko seminaras-viešoji konsultacija, skirta aptarti imunoprofilaktikos organizavimo asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ) naujoves bei skiepų ataskaitų rengimo klausimus. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 60 Kauno apskrities ASPĮ specialistų, dirbančių imunoprofilaktikos srityje.

Pasikeitė Imunoprofilaktikos tvarkos aprašas 

Daugiausiai klausytojų dėmesio sulaukė Imunoprofilaktikos tvarkos aprašo pakeitimai ir kitos imunizacijos organizavimo bei atlikimo naujienos.

NVSC Kauno departamento specialistai atkreipė dėmesį į svarbiausius pasikeitimus:

  • išplėstos slaugytojų ir akušerių teisės paskirti imunoprofilaktiką (paskirti skiepus gali ne tik gydytojai, bet ir slaugytojai bei akušeriai);
  • patvirtinti Kontroliniai skiepų vaikams ir paaugliams, taip pat ir suaugusiems, kontraindikacijų patikrinimo klausimynai;
  • atsisakymo patvirtinimas parašu. Pacientas arba tėvai (globėjai) turi pasirašyti, jei atsisako skiepų;
  • papildytas valstybės biudžeto lėšomis skiriamos poekspozicinės imunoprofilaktikos sąrašas, į kurį įtraukta tymų, raudonukės ir epideminio parotito vakcina sąlytį su tymais turėjusiam asmeniui.

NVSC specialistai kasmet atlieka imunizacijos apimčių įvertinimą, todėl labai svarbu ASPĮ teisingai užpildyti metines statistines ataskaitas.

Renginio moderatorė – vyriausioji Kauno apskrities epidemiologė Orina Ivanauskienė pasidžiaugė specialistų aktyvumu ir padėkojo už atliekamą svarbų darbą imunoprofilaktikos srityje, mažinant užkrečiamųjų ligų naštą.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. [email protected]