2023-04-17

Kas jums svarbu renkantis biocidinius produktus? Pasidalinkite patirtimi dalyvaudami apklausoje

Kas yra biocidiniai produktai? Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų, juos buityje ar tam tikrose gyvenimiškose situacijose esame naudoję ir naudojame bene kiekvienas. Tarkime, eidami į mišką pasipurškiame priemone nuo uodų ar erkių, rankinėje ar kišenėje nešiojamės rankų dezinfekantą, kuris praverčia neturint galimybės nusiplauti rankas, pavasarį namus užpuolus skruzdėms, skubame ieškoti jas naikinančių ar atbaidančių priemonių. Visi šie produktai, skirti naikinti, atbaidyti ar kitaip kontroliuoti organizmus, kurie kenkia mūsų sveikatai, gyvūnams, turtui ar aplinkai, ir yra vadinami biocidiniais produktais.

Parduotuvėse galima rasti keletą ar net kelias dešimtis tos pačios paskirties biocidinių produktų, kuriuos galime pasirinkti pagal kainą, naudojimo patogumą, pakuotės dydį, spalvą, kvapą. Specialistai atkreipia dėmesį, kad labai svarbus yra biocidinio produkto ženklinimas – informacija etiketėje. Joje nurodoma, ką ir nuo ko tas produktas apsaugo, kiek laiko veikia, kaip jį taisyklingai naudoti, kokius pavojus kelia pats produktas ir kaip nuo tų pavojų apsisaugoti. Dažnai etiketė yra vienintelis informacijos šaltinis vartotojui, iš kurio jis sprendžia, kokį produktą pasirinkti ir kaip jį naudoti.

NVSC parengė anoniminę anketą ir kviečia atsakyti į klausimus, kuriais siekiama išsiaiškinti, kokią įtaką Jums daro tam tikra etiketėje pateikta žodinė ir vaizdinė informacija. Jūsų atsakymai padės dviem institucijoms – NVSC ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kurios įteisina biocidinius produktus Lietuvoje ir nustato privalomuosius jų ženklinimo reikalavimus, geriau atlikti savo darbą.

Atsakymams užtruksite ne ilgiau nei 3 minutes. Po apklausos, kuri truks mėnesį, NVSC interneto svetainėje bus paskelbti rezultatai ir jų įvertinimai, pateikti paaiškinimai.

ATSAKYTI Į ANKETOS KLAUSIMUS


Kontaktai žiniasklaidai: https://nvsc.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/kontaktai-ziniasklaidai