Karšto vandens sistemų dezinfekcija bus atlikta ir kituose Vilniaus pastatuose

Data

2017 03 15

Įvertinimas
0
file4201238521842.jpg

Kovo 15 d. Vilniaus miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarta trijų daugiabučių namų karšto vandens sistemų taršos Legionella bakterijomis panaikinimo darbų eiga. Komisija svarstė Ekstremalių situacijų operacijų centro pateiktus siūlymus, kaip turėtų būti atliekami vandens tyrimai po atliktos terminės dezinfekcijos. Tyrimai bus atliekami keletą kartų – kitą dieną po atliktos dezinfekcijos, po 10 dienų ir vėliau tris mėnesius kas dvi savaites.

Pažymėta, kad pirmieji vandens mėginiai dviejuose namuose, kur terminė dezinfekcija atlikta pirmiausiai, jau paimti. Trečiajame name, bus paimti šiandien. Tyrimų rezultatai bus pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamentui.

Posėdžio metu taip pat pranešta, kad daugiabučiame name, Tuskulėnų g. 5, Vilniuje, karšto vandens tiekimas atnaujintas.

Komisija taip pat svarstė ir pritarė operacijų vadovo siūlymui profilaktiškai padidinti tiekiamo termofikacinio karšto vandens temperatūrą, kad būtų galima terminę profilaktiką atlikti visuose Vilniaus daugiabučiuose, kuriems karštas vanduo tiekiamas centralizuotai. Visų miesto pastatų prižiūrėtojai ir valdytojai bei savininkai įpareigojami prevenciškai atlikti karšto vandens sistemų terminę dezinfekciją visuose miesto pastatuose – ne tik daugiabučiuose gyvenamuose namuose, bet ir ugdymo, globos, gydymo įstaigose (išskyrus individualius namus). Vadinamieji termošokai bus atliekami  nuo kovo 16 iki 23 dienos.

Gyventojams bus pranešta, kada tiksliai jų namuose bus vykdomos šios profilaktinės priemonės. Apie tai turėtų informuoti pastatų valdytojai ir šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.

Terminės dezinfekcijos (terminio šoko) metu šių namų gyventojams patariama bendradarbiauti atliekant terminę dezinfekciją, klausytis nurodymų (nuleisti karštą vandenį, kai bus būtina).

Patarimai gyventojams

Gyventojams primename, kad Legionella bakterijos neperduodamos iš žmogaus žmogui, taip pat jos neplinta iš vieno namo į kitą. Šios bakterijos vandenyje atsiranda dėl nepakankamos karšto vandens temperatūros sistemoje.

Tad gyventojams nerekomenduojama patiems vežti vandenį į laboratorijas tirti, kadangi tinkamai paimti vandens mėginį gali tik specialistai, žinantys, kokia yra būtina vandens mėginio paėmimo metodika būtent šiam tyrimui. Be to, šiuo atveju yra daug tikslingiau pakelti karšto vandens temperatūrą visuose daugiabučiuose, kas ir bus daroma artimiausiu metu.   

Tik palaikant tinkamą karšto vandens temperatūrą (+50 laipsnių visą laiką) karšto vandens sistemose, galima išvengti Legionella bakterijų atsiradimo ir dauginimosi. Kilus įtarimų, kad vandens temperatūra butuose nepakankama, būtinai kreipkitės į savo namo administratorių ar daugiabučio namo bendriją. Jeigu problema ir toliau nesprendžiama, praneškite apie tai Valstybinei energetikos inspekcijai.   

 

Kontaktai žiniasklaidai
Lina Grinytė-Jauniškienė
Tel. (8 5) 264 9651
Mob. Tel. 8 659 56255
El. p. lina.grinyte@nvsc.lt