BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kada reikalingas tarptautinis dokumentas - mirusiojo kūno laisser-passer

Data

2017 01 03

Įvertinimas
0
ID-100325116.jpg

Darbo praktikoje kai kurioms institucijoms ar įstaigoms, o kartais ir asmeniniame gyvenime, gali tekti spręsti klausimą kaip padėti žmogui, norinčiam pervežti artimo žmogaus palaikus iš Lietuvos į kitą valstybę.

1973 m. spalio 26 d. Europos Tarybos narių priimtas Susitarimas (toliau – Susitarimas) dėl mirusiųjų kūnų pervežimo, kuris reglamentuoja mirusiųjų kūnų tarptautinio pervežimo dokumento laissez-passer išdavimą. Susitarimas buvo pasirašytas siekiant supaprastinti tarptautinio mirusiųjų kūnų pervežimo formalumus. Lietuva šį dokumentą ratifikavo 2009 m. gegužės 21 d. Susitarime nėra nurodyta, kad laissez-passer privalomas dokumentas, todėl vežant palaikus į kitą valstybę, dažnai kildavo abejonės, kada reikalingas mirusiojo kūno laissez-passer.

Kad neliktų abejonių dėl laissez-passer išdavimo privalomumo, 2016 m. kovo 17 d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo Nr. X-1404 22 straipsnio pakeitimo įstatymas Nr. XII-2257, kuriame nurodoma, kad nuo 2017 m. sausio 1 d., žmogaus palaikai į užsienio valstybes vežami turint Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka išduotą leidimą vežti mirusiojo kūną laissez-passer.  

Vadovaujantis teisės aktais, kaip kompetentinga institucija, išduodanti mirusiojo kūno laissez-passer, yra Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau - NVSC).

Atkreipiame dėmesį, kad laissez-passer išduodami vadovaujantis Mirusiojo kūno laissez-passer išdavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. V-940 (toliau - Taisyklės), kurių pakeitimai taip pat įsigalios 2017 m. sausio 1 d. Kaip nurodyta Taisyklių III skyriuje, dokumentai, reikalingi gauti mirusiųjų kūnų laissez-passer, NVSC įvertinami ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo jų gavimo įstaigoje dienos. Jei dokumentai atitinka Taisyklių 5 punkte nustatytus reikalavimus, sprendimas išduoti mirusiųjų kūnų laissez-passer yra priimamas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo visų pateikiamų dokumentų gavimo ir perduodamas pareiškėjui.

 

Lina Krapavickienė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento
Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. 8 37 331690
El. p. [email protected]

 

Kontaktai žiniasklaidai
Kristina Mikalauskienė
Tel. 8 37 331684
El. p. [email protected]