Į ką atkreipti dėmesį, kad apsilankymas baseine neapkarstų
Data
2017 12 22
Įvertinimas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamentas primena, kad prieš lankantis baseine vertėtų įsitikinti, ar šiam yra išduotas leidimas-higienos pasas (LHP). Šis dokumentas, įrodo, kad baseinas įrengtas, laikantis visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimų, o jo vykdoma veikla periodiškai tikrinama NVSC. Ką privalo žinoti žmonės, kad apsilankymas baseine nesutrikdytų sveikatos?
Lankytojai turi būti informuoti
Prieš įsigyjant paslaugas, baseino paslaugų teikėjas privalo suteikti tikslią, išsamią ir teisingą informaciją apie teikiamas paslaugas, saugų įrangos, inventoriaus naudojimą, su paslauga susijusią galimą riziką sveikatai, saugaus elgesio taisykles, galimas neatsargaus elgesio pasekmes (informaciją apie alkoholio vartojimą, vaikų priežiūrą, elgesį vandenyje ir šalia jo, sveikatos būkles, kurioms esant maudytis nerekomenduojama ir pan.), vidaus tvarkos taisykles. Baseino vidaus tvarkos taisyklės skelbiamos gerai vartotojui matomoje vietoje. Taip pat informacija apie baseino patalpų ir vandens temperatūrą turi būti pateikta viešai.
Baseine – tik optimaliausia temperatūra
Baseino vandens temperatūra turėtų būti 25–32 °C, karšto vandens baseino vandens temperatūra – 36–40 °C, baseinų, skirtų atsivėsinti – ne didesnė nei 20 °C. Patalpoje, kurioje įrengtas baseinas, oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 26 °C ir ne aukštesnė kaip 32 °C. Persirengimo patalpose, dušuose, tualetuose oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 20 °C ir ne aukštesnė kaip 27 °C.
Atkreipkite dėmesį į įspėjamuosius ženklus
Siekiant apsaugoti save ir vaikus nuo traumų, reikėtų atkreipti dėmesį ar baseino, persirengimo, dušo, tualeto patalpų grindų, laiptų danga neslidi, lygi, be pavojingų įdubimų, iškilimų, angų, įplyšimų ir įskilimų.
Patalpose esantys įrenginiai (įranga) turi būti saugūs, techniškai tvarkingi, įrengti ir prižiūrimi taip, kad juos naudojant būtų išvengta nelaimingų atsitikimų.
Potencialiai pavojingose vietose turi būti apsauginiai įtaisai, įspėjamieji ženklai ar kitokios (pavyzdžiui, garso, šviesos) priemonės, ribojančios ar neleidžiančios prieiti prie pavojingų vietų ar įrenginių. Baseine pavojų keliančios angos turi būti uždengtos apsauginėmis grotelėmis ar kitais apsauginiais įtaisais.
Prieš šokdami į vandenį, įsitikinkite, ar nėra įspėjamųjų ženklų, jog baseino vandens gylis mažesnis kaip 1,8 m. Taip pat turi būti pažymėtos ir tos baseinų vietos, kur gylis didesnis nei 1 m.
Lankytojai privalo imtis visų atsargumo priemonių
Kadangi baseino vandens kokybė priklauso ir nuo lankytojų higienos įpročių, todėl prieš naudojantis ir pasinaudojus baseinu, būtina nusiprausti duše, kad būtų užtikrinta baseino vandens švara ir dėl vandenyje esančių įvairių cheminių medžiagų, būta išvengta alerginių reakcijų.
Baseinų vandens dezinfekcijai naudojamas chloras, todėl vertėtų nepamiršti plaukų ir akių apsaugos priemonių – plaukimo kepuraitės ir akinių.
Kaip išvengti odos grybelio?
Nors paslaugų teikėjas paviršius, su kuriais gali liestis vartotojo oda, privalo dezinfekuoti biocidiniais produktais, naikinančiais mielinius ir sporas sudarančius grybelius, tačiau tokiose gausiai žmonių lankomose vietose, kaip baseinai, rizika užsikrėsti vis tiek išlieka. Grybeliu užsikrečiama per apkrėstus paviršius – infekuotą avalynę ir grindų dangą, todėl baseino patalpose būtina avėti drėgnai aplinkai pritaikytas šlepetes. Rekomenduojama vengti kontakto su paviršiais plikomis kojomis, nenaudoti svetimų šlepečių. Kadangi šlepetės kontaktuoja su galimai grybeliu užkrėstais paviršiais, jas būtina reguliariai keisti ir visiškai išdžiovinti po avėjimo.
Visuomenės sveikatos saugos skyriaus
vyr. specialistė Kornelija Bajelytė
Tel. (8 5) 264 9652
El. p. [email protected]
Kontaktai žiniasklaidai
Austina Vžesniauskaitė
Tel. 8 677 85573
El. p. [email protected]