2023-05-02

Gripo sezonui artėjant į pabaigą sergamumas mažėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę (17-ą šių metų savaitę) sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir COVID-19 dar pamažėjo. Bendras sergamumo rodiklis buvo 522,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę jis siekė 592,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumas užfiksuotas – Utenos apskrityje (309,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų), didžiausias – Kauno apskrityje (578,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų).

Į ligonines paguldytų  asmenų skaičius praėjusią savaitę taip pat buvo mažesnis lyginant su ankstesne savaite – iš viso 19 asmenų, iš kurių 15 priklauso 0–17 m. amžiaus grupei. Intensyviosios terapijos skyriuose nebuvo gydomas nė vienas asmuo. Ankstesnę savaitę į ligonines dėl gripo buvo paguldytas 21 asmuo.

Sergamumo duomenis pagal atskiras savivaldybes, sergančiųjų amžių, viruso tipus, mirties atvejus ir kt. galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu

Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, šių metų 16 sav. ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimti 35 ėminiai, iš kurių 6-uose ėminiuose buvo aptiktas B tipo gripo virusas.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 16-ą metų savaitę iš 34 223 mėginių, paimtų gripo virusui nustatyti, 1 505 buvo teigiami: A tipo gripas sudarė 28 %, B tipo – 72 %.

NVSC specialistai rekomenduoja ir toliau kruopščiai laikytis rankų higienos taisyklių: nuolat vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle, o pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), patariama  kreiptis  į savo šeimos gydytoją.

Kontaktai žiniasklaidai

Ar ši informacija Jums buvo naudinga?
Pasirinkite ir paspauskite "Pateikti"