Europos retųjų ligų dienos proga specialistai primena skiepų svarbą keliautojams

Data

2018 02 27

Įvertinimas
1
Nuotrauka iš pexels.com
Nuotrauka iš pexels.com

Kasmet paskutinę vasario dieną yra minima Europos retųjų ligų diena. Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į retas ligas, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai nori priminti keliautojams apie galimą riziką užsikrėsti tomis infekcinėmis ligomis, kurių sukėlėjų Lietuvoje nėra.

Kelionei ruoškitės iš anksto

„Prieš vykstant į kelionę, kiekvienas turėtų pasidomėti ne tik tos šalies lankytinomis vietomis, bet taip pat ir sužinoti apie galimą užkrečiamųjų ligų riziką bei profilaktikos priemones“, – sako NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Ginreta Valinčiūtė. Specialistė akcentuoja, kad prieš vykstant į svečias šalis, reikėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju dėl reikalingų skiepų. Jei kartu keliauja ir vaikai, svarbu įsitikinti, ar jie paskiepyti visais skiepais pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Visi atlikti skiepai yra pažymimi tarptautiniame skiepų pase, kurį galima įsigyti bet kurioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Nepamirškite higienos

„Keliaujant svarbu kruopščiai laikytis asmens higienos“, – pabrėžia G. Valinčiūtė. Todėl nepamirškite kruopščiai nusiplauti rankas pasinaudoję tualetu, prieš valgį ar jo gaminimą. Gerkite tik pasterizuotą ir virintą pieną, švariai nuplaukite vaisius ir daržoves, venkite žalių jūros gėrybių. „Gerkite tik fasuotą vandenį buteliuose, kuriuos įsigijote prekybos centre, nepirkite maisto iš gatvės prekeivių, taip sumažės rizika užsikrėsti ligomis, kurių sukėlėjai plinta per maistą ir vandenį“, – akcentuoja specialistė.

 

 

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus

Vyr. specialistė Ginreta Valinčiūtė

Tel. (8 5) 261 3766

El. p. [email protected]

 

Kontaktai žiniasklaidai

Solveiga Meženskaitė

Tel. (8 5) 264 9651

Mob. tel. 8 659 56255

El. p. [email protected]