Ekstremalus įvykis dėl legioneliozės trijuose Vilniaus daugiabučiuose: bus atliekamas termošokas

Data

2017 03 10

Įvertinimas
0
file4201238521842.jpg

Kovo 10 d. Vilniaus miesto ekstremalių situacijų komisija paskelbė ekstremalų įvykį dėl legioneliozės atvejų trijuose Vilniaus daugiabučiuose, iš kurių dviejų namų (Tuskulėnų g. 5 ir Ladygos. g 3) karšto vandens sistemose nustatyta Legionella bakterijų, o trečiojo namo (Architektų g. 79) tyrimų rezultatai bus žinomi kovo 16-18 d.  

Iš karto po to įvyko Vilniaus miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (Operacijų centras) posėdis, kuriame nuspręsta  atlikti karšto vandens sistemų terminę dezinfekciją temperatūrą pakeliant ne mažiau kaip iki 65 oC  visuose trijuose Vilniaus daugiabučiuose namuose pagal su operacijos centro atstovais detaliai aptartą programą.

Tuskulėnų g. 5 ir Ladygos g. 3 terminė dezinfekcija bus atliekama kovo 11 d. 8.00 val., o Architektų g. 79 name –  kovo 10 d. 18.00 val.

Taip pat nuspręsta, kad Valstybinė  energetikos inspekcija sugriežtins šilumos karšto vandens prižiūrėtojų kontrolę ir apie tai informuos Ekstremalių situacijų centrą ir gyventojus.  

Operacijų centras darbą tęs pirmadienį, kovo 13 d., ir aptars tolesnes karšto vandens saugos ir legioneliozės prevencijos priemones.

Pajutę negalavimus  (temperatūra, silpnumas, kosulys, viduriavimas),  minėtų trijų namų gyventojai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Terminės dezinfekcijos (terminio šoko) metu šių namų gyventojams patariama:

1.      Nesinaudoti karštu vandeniu;

2.      Bendradarbiauti atliekant terminę dezinfekciją, klausytis nurodymų (nuleisti karštą vandenį, kai bus būtina).

3.      Esant šilto vandens poreikiui, pasišildyti šaltą vandenį, kuris yra visiškai saugus.

 

Vilniaus departamento
Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja
Asta Razmienė
Tel. (8 5) 264 9659
El. p. asta.razmiene@nvsc.lt