BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėmesio: bunda erkės

Data

2018 03 16

Įvertinimas
4
Nuotrauka iš pixabay.com
Nuotrauka iš pixabay.com

Atėjus pavasariui, pamažu atgimstant gamtai, bunda ir erkės, platinančios žmogui pavojingas ligas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad kasmet Lietuvoje erkių platinamomis ligomis suserga apie 3000 žmonių. Pernai Lietuvoje Laimo liga susirgo 2826 asmenys, erkiniu encefalitu – 474 asmenys.

Erkių aktyvumas prasideda ankstyvą pavasarį, kai vidutinė paros temperatūra pakyla iki 5–7 laipsnių ir trunka iki vėlyvo rudens. Erkės žūsta, kai užšąla viršutinis dirvos sluoksnis.

„Lietuvoje yra didelė rizika užsikrėsti erkių platinamomis ligomis, kadangi tam yra palankios gamtinės sąlygos: daug miškingų teritorijų, lapuočių miškų, klimatas pakankamai drėgnas“, – teigia NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ginreta Valinčiūtė. Specialistė primena, kad erkės gali įsisiurbti ne tik miškuose, bet ir miestuose – parkuose, daugiabučių namų žaliosiose zonose ir pan.

Nuo erkinio encefalito apsaugo skiepai. Rekomenduojama skiepytis anksti pavasarį arba žiemos pabaigoje. Nuo Laimo ligos skiepų nėra, todėl einant į mišką reikia saugotis kitomis priemonėmis:

  • Vengti vietovių, kur gali būti erkių;
  • Dėvėti šviesius, rankas ir kojas dengiančius drabužius;
  • Naudoti repelentus, atbaidančius erkes;
  • Dažnai apžiūrėti visą kūną, ar ant jo nėra erkių.

 

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė

Ginreta Valinčiūtė

Tel. (8 5) 261 3766

El. p. [email protected]

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Motiejūnaitė

Tel. (8 5) 264 9673

Mob. tel. 8677 423 43

El. p. [email protected]