Dėl dviejuose daugiabučiuose aptiktų Legionella bakterijų paskelbtas ekstremalus įvykis

Data

2017 03 10

Įvertinimas
0
ID-10074071.jpg

Šiandien Vilniaus savivaldybėje įvyko posėdis dėl karšto vandens saugos užtikrinimo ir legioneliozės prevencijos priemonių dviejuose daugiabučiuose sostinės namuose (Tuskulėnų g. 5, Ladygos g. 3), kurių karšto vandens sistemose buvo aptikta Legionella bakterijų. Architektų g. 79 namo vandens tyrimų rezultatai paaiškės kovo16-18 d.


Aptikus užkrečiamosios ligos židinių, kuriems likviduoti prireiks daugiau kaip 24 val., nuspręsta sušaukti ekstremalių situacijų operacijų centrą, kuris priims sprendimus - kaip kuo skubiau likviduoti situaciją, paves namus administruojančioms bendrovėms bei karšto vandens prižiūrėtojams ir bendrijoms atlikti termo šokus namų karšto vandens sistemose, o Energetikos inspekciją – kontroliuoti kaip tai vykdoma.   Operacijų centrui vadovauja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktoriaus pavaduotojas Raimondas Vaidginas.

Šiuo metu minėtų trijų namų gyventojai prašomi laikinai naudotis šaltu vandeniu, kuris yra saugus ir neužterštas,  o buities reikmėms  galima pasišildyti šaltą vandenį. 

Pajutę negalavimų  (temperatūra, silpnumas, kosulys, viduriavimas),  minėtų trijų namų gyventojai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.