Atsakymai į dažniausiai gyventojų užduodamus klausimus apie terminę dezinfekciją

Data

2017 03 16

Įvertinimas
0
ID-100325116.jpg

Kovo 16-23 dienomis Vilniaus miesto daugiabučiuose namuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bus atliekama terminė dezinfekcija. Raginame gyventojus bendradarbiauti su pastatų valdytojais, savininkais ir prižiūrėtojais, sekti naujienas, skelbiamas namų skelbimų lentose ir vykdyti prašomus nurodymus. Čia rasite atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus apie terminę dezinfekciją.

Kada tiksliai bus atliekama terminė dezinfekcija mano daugiabučiame name?

Pastatų savininkai, valdytojai ir prižiūrėtojai turi informuoti gyventojus apie tikslią terminės dezinfekcijos datą ir laiką. Terminės dezinfekcijos procedūros bus atliekamos vieną šio laikotarpio dieną, gyventojams palankiu laiku, ne darbo valandomis. Sekite savo namo skelbimus.

Kokios temperatūros vanduo bėgs iš čiaupų ir kiek tai truks?

Gyventojų čiaupuose vandens temperatūra sieks +66 oC. Būkite atsargūs, nenusiplikykite, saugokite vaikus bei vyresnio amžiaus artimuosius. Nesilieskite prie įkaitusio gyvatuko. Tokia temperatūra bus išlaikyta ne mažiau kaip vieną valandą.

Ar galima bus naudotis karštu vandeniu tą valandą, kai bus atliekama terminė dezinfekcija?

Rekomenduojama tą valandą karštu vandeniu nesinaudoti. Šaltą vandenį naudoti galima.  

Ar būtina nuleisti vandenį ir kiek laiko tai turėtų trukti?

Vandenį leisti būtina bent 5 minutes po terminės dezinfekcijos. Sekite namo skelbimus, juose turi būti nurodyta, kada tiksliai turite atsukti čiaupus.

Kiek vandens bus nuleista per tas 5 minutes?

Vandens tekėjimo greitis iš čiaupo priklauso nuo įvairių aplinkybių, tokių kaip vandens slėgis konkrečiame name, čiaupo skersmuo ir t.t. Tačiau apibendrintai ir skaičiuojant vidurkį galima būtų teigti, kad vandens tekėjimo greitis yra maždaug 8-12 litrų per minutę. Vadinasi, per 5 termo šoko minutes iš čiaupo  ištekės apie 40-60  litrų karšto vandens - kiek mažiau nei pusė standartinės vonios (arba  0,04- 0,06  kubo). Jei šilumos tiekėjo (VE) kubo kaina yra 4,33 euro, tai gyventojas išleis vos  17-26 centus.

Kaip elgtis po terminės dezinfekcijos?

Po terminės dezinfekcijos rekomenduojama nuimti dušų, čiaupų galvutes, mechaniškai nuvalyti nuosėdas ir pamerkti į specialią dušo galvutėms dezinfekuoti skirtą priemonę.

Ar terminė dezinfekcija bus efektyvi?

Terminės dezinfekcijos efektyvumas bus užtikrintas, jei gyventojai geranoriškai ir operatyviai laikysis jiems pateiktų instrukcijų, o karšto vandens prižiūrėtojai nuolat palaikys reikiamą karšto vandens temperatūrą  gyventojų čiaupuose +50 oC- +55 oC.

Ką daryti, jeigu iki kovo 23 d. name nebus imtasi jokių veiksmų dėl terminės dezinfekcijos?  

Jei artėjant kovo 23  d. nebus imtasi jokių veiksmų: name nebus paskelbta pranešimų apie numatomą terminę dezinfekciją arba nustatytą datą gyventojai nepastebės, kad vanduo čiaupuose buvo aukštesnės temperatūros, raginame kreiptis į namo administratorius.

Kur kreiptis iškilus klausimų apie terminę dezinfekciją?

Kilus papildomų klausimų, galima skambinti telefonu: 8 610 82576

 

 

 

Lina Grinytė-Jauniškienė

Tel. 8 5 264 9651

Mob. +370 659 56255

El.p. lina.grinyte@nvsc.lt