Aptartos visuomenės sveikatos grėsmės patekimo į šalį punktuose

Data

2019 06 21

Įvertinimas
3
IMG_1286.jpg

Š. m. birželio 13-14 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) direktorius Robertas Petraitis ir Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Brigita Kairienė dalyvavo ES Bendrųjų veiksmų SAUGŪS SVEIKATAI VARTAI (EU HEALTHY GATEWAYS Joint Action) (Projektas) 1-osios Generalinės Asamblėjos susitikime, kuris vyko Hamburge, Vokietijoje.

Šiuo metu Projekte dalyvauja 37 institucijos iš 29 šalių (Europos Sąjungos (ES) šalys, Šveicarija, Taivanas).

Projekto veiklų įgyvendinimas ir planuojami darbai

NVSC kartu su Nacionaliniu visuomenės sveikatos institutu (Lenkija) yra atsakingi už darbo paketo WP5 „Sausumos transportas“ įgyvendinimą. Susitikimo metu NVSC atstovai pristatė jau įgyvendintas, šiuo metu vykdomas ir artimiausiu metu planuojamas vykdyti veiklas. NVSC specialistai kartu su partneriais iš Lenkijos parengė klausimyną, skirtą identifikuoti visuomenės sveikatos grėsmes (biologinės ir cheminės kilmės) pasienio kontrolės punktuose, sausumos pasienio punktų sąrašą (su išorinėmis ES šalimis), atlieka mokslinių straipsnių apie visuomenės sveikatos grėsmes pasienio kontrolės punktuose analizę.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos visuomenės sveikatos grėsmės, susijusios su jūrų ir oro uostais, artimiausi planuojami mokymai, pramonės atstovų suinteresuotumas Projekto veiklomis ir pasiektais rezultatais.

Renginyje NVSC atstovai pristatė Lietuvos patirtį ir pajėgumus patekimo į šalį punktuose, kaip Lietuvoje įgyvendinti ar planuojami įgyvendinti Projekto pasiekti rezultatai.

NVSC specialistai taip pat dalyvavo Patariamosios tarybos, Tęstinumo darbo grupės ir Priežiūros komiteto susitikimuose, kurių metu buvo aptarti Projekto įgyvendinimo klausimai, veiklų tęstinumo galimybės, bendradarbiavimas, suinteresuotų institucijų įtraukimas. 

 

Kontaktai žiniasklaidai 

Brigita Kairienė

Tel. (8 46) 41 11 54

El. p. brigita.kairiene@nvsc.lt