BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Antimikrobinio atsparumo problemos aptartos Šiauliuose

Data

2019 11 20

Įvertinimas
2
IMG_20191119_135045.jpg

Minint Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę, stiprinant tarpsektorinį bendradarbiavimą, dalinantis gerąja praktika, Kauno apskrities ir Šiaulių apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupės š. m. lapkričio 19 d. organizavo mokslinę-praktinę konferenciją „Antimikrobinis atsparumas  –  problemos ir aktualijos“  Šiaulių mieste, kurios tikslas informuoti asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistus apie naujoves antimikrobinio atsparumo srityje, skatinant diegti jas kasdieniniame darbe bei padedant spręsti antimikrobinio atsparumo problemas.

Konferencijos dalyviai:

Pranešimus skaitė lektoriai iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir specialistai, atstovaujantys  Šiaulių teritorinę ligonių kasą bei VšĮ Respublikinę Šiaulių ligoninę. Konferencijoje dalyvavo apie 100 asmens sveikatos priežiūros specialistų iš įvairių Šiaulių apskrities ambulatorines paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų.

Renginyje pristatyta:

Antimikrobinio atsparumo ir antimikrobinių vaistų skyrimo situacija Lietuvoje ir Šiaulių apskrityje. Deja, Šiaulių apskritis pagal suvartojamų antimikrobinių vaistų kiekį – viena iš pirmaujančių Lietuvoje. Sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą, akcentuota tinkamo antibiotikų skyrimo svarba, mikroorganizmų atsparumo antibiotikams sąsaja su  antibiotikų vartojimu, savigyda bei profesine veikla. Pristatyti ambulatoriškai atliekami laboratoriniai tyrimai, padedantys diagnozuoti infekcinius susirgimus ir pasirinkti tinkamą gydymą. Taip pat konferencijos dalyviai  supažindinti ir su klinikinės mikrobiologijos svarba mažinant antimikrobinį atsparumą.

 Vykusiose diskusijose aptarta:

Nemokamų greitųjų diagnostinių testų atlikimo vyresniems nei septynerių metų amžiaus vaikams galimybės, laboratorinių tyrimų skyrimas ir vertinimas atskirų sveikatos būklių atveju. Taip pat diskutuota apie mikrobiologinių tyrimų atlikimo galimybes  ambulatorinėje grandyje ir jų vertinimą. Konferencijos dalyviai pasidalino problemomis ir klausimais, iškylančiais dėl netinkamo antibiotikų vartojimo.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Rita Švambarienė

Tel. (8 41) 596390

El. p. [email protected]