BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


IPRR gali būti skelbiamas gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemijos laikotarpiu ir atskirais atvejais, kurie vertinami atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją apskrityje savivaldybėje, įstaigoje, – ne epidemijos laikotarpiu.

Atskiroje savivaldybėje ar visoje šalyje paskelbus gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemiją, IPRR gali būti skelbiama ugdymo įstaigos vadovo sprendimu. 

Ugdymo įstaigos vadovas gripo ir (ar) COVID-19 ligos epidemijos laikotarpiu IPRR gali skelbti tie visos ugdymo įstaigos, tiek atskiros klasės (grupės) ar srauto lygmeniu.

Ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmeniu IPRR skelbiamas, kai:
SERGA VAIKAI - daugiau kaip 20 proc. mokinių patvirtinama COVID-19, gripas arba ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI) arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Tokie atvejai nustatomi ne mažiau kaip 2/3 klasių (grupių) įstaigoje arba atskirame sraute.
SERGA MOKYTOJAI - COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI nustatoma tokiai daliai švietimo įstaigos darbuotojų, kad nėra galimybės užtikrinti ugdymo proceso kasdieniu (kontaktiniu) būdu.

Klasės (grupės) lygmeniu IPRR skelbiamas, kai:

KLASĖJE (grupėje) nuo pirmo COVID-19 ligos atvejo nustatymo 14 dienų laikotarpiu ši liga patvirtinama 5 ir daugiau mokinių klasėje (grupėje) ir atvejų užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ugdymo įstaiga;

BENT TREČDALIUI klasės (grupės) mokinių diagnozuota COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Ne gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemijos laikotarpiu IPRR gali būti skelbiamas savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu, kuris priimamas įvertinus bendrą gripo, COVID-19 ligos ir ŪVKTI situaciją savivaldybėje ir (ar) švietimo įstaigoje ir gavus švietimo įstaigos vadovo prašymą bei NVSC teikimą.

IPRR skelbiamas ne trumpesniam kaip 7 kalendorinių dienų ir ne ilgesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-01