IPRR gali būti skelbiamas gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemijos laikotarpiu ir atskirais atvejais, kurie vertinami atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją apskrityje savivaldybėje, įstaigoje, – ne epidemijos laikotarpiu.

Atskiroje savivaldybėje ar visoje šalyje paskelbus gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemiją, IPRR gali būti skelbiama ugdymo įstaigos vadovo sprendimu. 

Ugdymo įstaigos vadovas gripo ir (ar) COVID-19 ligos epidemijos laikotarpiu IPRR gali skelbti tie visos ugdymo įstaigos, tiek atskiros klasės (grupės) ar srauto lygmeniu.

Ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmeniu IPRR skelbiamas, kai:
SERGA VAIKAI - daugiau kaip 20 proc. mokinių patvirtinama COVID-19, gripas arba ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI) arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Tokie atvejai nustatomi ne mažiau kaip 2/3 klasių (grupių) įstaigoje arba atskirame sraute.
SERGA MOKYTOJAI - COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI nustatoma tokiai daliai švietimo įstaigos darbuotojų, kad nėra galimybės užtikrinti ugdymo proceso kasdieniu (kontaktiniu) būdu.

Klasės (grupės) lygmeniu IPRR skelbiamas, kai:

KLASĖJE (grupėje) nuo pirmo COVID-19 ligos atvejo nustatymo 14 dienų laikotarpiu ši liga patvirtinama 5 ir daugiau mokinių klasėje (grupėje) ir atvejų užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ugdymo įstaiga;

BENT TREČDALIUI klasės (grupės) mokinių diagnozuota COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Ne gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemijos laikotarpiu IPRR gali būti skelbiamas savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu, kuris priimamas įvertinus bendrą gripo, COVID-19 ligos ir ŪVKTI situaciją savivaldybėje ir (ar) švietimo įstaigoje ir gavus švietimo įstaigos vadovo prašymą bei NVSC teikimą.

IPRR skelbiamas ne trumpesniam kaip 7 kalendorinių dienų ir ne ilgesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-01