BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teikiant apgyvendinimo paslaugas dušo ragelių galvutės turi būti valomos ir dezinfekuojamos ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

 

Rūkymo patalpos (vietos) turi būti atskirtos nuo patalpų (vietų), kuriomis naudojasi ir nerūkantys apgyvenimo paslaugų vartotojai, įrengtos atokiau nuo gyvenamosios ir poilsio zonų. Rūkymo patalpos (vietos) pastate, kuriame teikiamos apgyvendinimo paslaugos, įrengiamos ir eksploatuojamos Lietuvos higienos normos HN 122: 2006 „Rūkymo patalpų (vietų) įmonėse, įstaigose ir organizacijose įrengimo ir eksploatavimo reikalavimai“ nustatyta tvarka.

 

Apgyvendinimo paslaugų teikėjas ne rečiau kaip vieną kartą per metus turi atlikti geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti. Jeigu paslaugos teikiamos tik tam tikru metų laiku, tyrimas atliekamas prieš apgyvendinimo paslaugų teikimo sezono pradžią. Papildomi vandens tyrimai atliekami, kai vandens tiekimo sistema pradedama naudoti daugiau kaip po vieno mėnesio pertraukos, po vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos ar remonto, kai diagnozuojami paslaugų vartotojų susirgimai legionelioze.  Tyrimus atliekančių laboratorijų sąrašas skelbiamas Nacionalinio akreditacijos biuro svetainėje www.nab.lt

Jei paslaugos teikiamos tik tam tikru metų laiku, tai tyrimas turi būti atliekamas prieš pradedant teikti paslaugas. Paslaugas galima pradėti teikti, tik gavus laboratorinių tyrimų rezultatus (tyrimas užtrunka 10 dienų) ir įsitikinus, kad vandenyje nėra Legionella bakterijų.

Vonioms (dušams), tualetams, juose esantiems įrenginiams, inventoriui, paviršiams, kurie gali liestis su paslaugų vartotojo oda, dezinfekuoti naudojami teisės aktų nustatyta tvarka autorizuoti biocidiniai produktai.

 

Viešojoje arba apgyvendinimo paslaugų teikimo vietoje įrengtoje skalbykloje.

Turi būti atliekamas terminis ar, esant poreikiui, cheminis vandens kenksmingumo pašalinimas.  Karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius turi būti profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min. Šie darbai registruojami Profilaktinių (techninių) priemonių (darbų) registracijos žurnale (HN 118:2011 priedas)

Valymo inventorius turi būti laikomas atskirose patalpose ar specialiuose uždaruose įrenginiuose (spintose, lentynose).

Karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra pakeliama iki 66 oC ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min.

 

Reikia. Asmenys, teikiantys apgyvendinimo paslaugas, gali dirbti tik pasitikrinę sveikatą teisės akto nustatyta tvarka bei išklausę privalomuosius higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos mokymo kursus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-11