BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kokios pareigos nustatytos leidimo-higienos paso (LHP) turėtojui?

1. Leidimus-higienos pasus (LHP) turintys fiziniai, juridiniai asmenys ir filialai privalo laikytis visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, taikomų vykdomai ūkinei komercinei veiklai, bei vykdyti ūkinę-komercinę veiklą tomis sąlygomis, kurios deklaruotos paraiškoje gauti leidimą-higienos pasą (LHP), išskyrus atvejus, kai apie pasikeitusias ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygas pranešė leidimą-higienos pasą (LHP) išdavusiai institucijai Taisyklių 48.2 punkte nustatyta tvarka, ir ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygų pasikeitimas nepažeidžia visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimų.

2. Leidimus-higienos pasus (LHP) turintys fiziniai, juridiniai asmenys ir filialai privalo informuoti leidimą-higienos pasą (LHP) išdavusią instituciją:

  • Apie pasikeitusius leidime-higienos pase (LHP) įrašytus duomenis (juridinis asmuo ir filialas – pavadinimą, buveinės adresą, pakeistą kodą (suteiktą naują kodą); fizinis asmuo – asmens duomenis, adresą, kuriuo galima siųsti korespondenciją) ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šių duomenų pakeitimo;
  • Apie pasikeitusias ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šių sąlygų pasikeitimo.

3. Leidimo-higienos paso (LHP) turėtojui įgalioti ar pagal sutartį perduoti teisę verstis leidime-higienos pase (LHP) nurodyta veikla kitiems asmenims draudžiama.

4. Laikinai nustojus vykdyti veiklą, kuriai buvo išduotas leidimas-higienos pasas (LHP), leidimo-higienos paso (LHP) turėtojas turi pateikti prašymą leidimą-higienos pasą (LHP) išdavusiai institucijai dėl leidimo-higienos paso (LHP) galiojimo sustabdymo.

5. Nutraukus veiklą, kuriai buvo išduotas leidimas-higienos pasas (LHP), leidimo-higienos paso (LHP) turėtojas turi pateikti prašymą leidimą-higienos pasą (LHP) išdavusiai institucijai dėl leidimo-higienos paso (LHP) galiojimo panaikinimo. Šis prašymas taip pat turi būti pateiktas kai asmeniui, jau turinčiam LHP, išduotas naujas LHP pradėjus teikti naujas paslaugas esamose patalpose arba pradėjus vykdyti esamose patalpose, kuriose anksčiau nebuvo vykdoma veikla (tokiu atveju pateikiamas prašymas dėl senojo LHP panaikinimo).

6. Leidimus-higienos pasus (LHP) turintys fiziniai, juridiniai asmenys ir filialai, atlikę patalpų, kuriose vykdoma ūkinė komercinė veikla ir kurioms yra išduotas leidimas-higienos pasas (LHP), rekonstrukciją ar remonto darbus, kuriuos užbaigus būtina nustatyta tvarka statinį pripažinti tinkamu naudoti, privalo nedelsdamas kreiptis į leidimus-higienos pasus (LHP) išduodančią instituciją dėl naujo leidimo-higienos paso (LHP) išdavimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-30