BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kosmetikos gaminių notifikavimas, ženklinimas ir kiti klausimai

Prieš pateikiant kosmetikos gaminį rinkai yra būtina pranešti vadovaujantis Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 13 straipsnio nuostatomis (notifikavimas).  Pranešimai apie į Lietuvos rinką tiekiamus kosmetikos gaminius teikiami per Pranešimo (notifikavimo) apie kosmetikos gaminius portalą.

 

Atsakingas asmuo – fizinis arba juridinis asmuo, pirmą kartą Europos Sąjungos rinkai pateikęs kosmetikos gaminį. Jis yra atsakingas, kad kosmetikos gaminys rinkai atitiktų Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių, reikalavimus.

 

Privaloma ženklinimo informacija nurodyta Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių,19 straipsnyje.

 

Ženklinant, pateikiant rinkai ir reklamuojant kosmetikos gaminius, draudžiama naudoti formuluotes, pavadinimus, prekės ženklus, vaizdinius ar kitus ženklus, kurie perkeltine ar kita prasme įteigtų, kad gaminiai turi savybių arba funkcijų, kurių iš tiesų neturi.

 

Turi būti parengta Gaminio informacinė byla pagal 2009 m. lapkričio 30 d. patvirtinto Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1223/2009 11 straipsnyje keliamus reikalavimus.

 

Norėdami pateikti pranešimą  apie kosmetikos gaminį per Portalą, atidžiai sekite šiuos žingsnius:

1. Spauskite žemiau esančią nuorodą arba nukopijuokite ją ir įveskite į savo interneto naršyklės adresų juostą: spausti čia

2. Pagal šią nuorodą atsivers Vartotojo vadovas, kuriame išsamiai paaiškinta, kaip prisijungti ir naudotis Portalu;

 

Taip reikalingas, pagal 2002 m. gegužės 16 d. Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo Nr. IX-886 21 straipsnio 4 (12) punktas numato kosmetikos gamybą, kaip veiklą, kuriai reikalingas higienos pasas.

 

Kosmetikos gaminių platinimo vietose priežiūra vykdo Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Kosmetikos gaminių naudojimo vietose -Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pagal priskirtas sritis.

 

Visi kosmetikos gaminiai turi turėti saugos ataskaitą.

 

Saugos ataskaita yra Gaminio informacijos bylos dalis, parengta vadovaujantis Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 I priedu, kuri įrodo, kad tiekiamas kosmetikos gaminys yra saugus žmonių sveikatai, jei naudojamas laikantis įprastų ar numatomų naudojimo reikalavimų.

 

Gaminio informacinė byla turi būti saugoma atsakingo asmens etiketėje nurodytu adresu elektronine ar kita forma. Gaminio informacijos byloje pateikta informacija pateikiama tos valstybės narės kompetentingoms institucijoms lengvai suprantama kalba.

 

Kosmetikos gaminiuose negali būti draudžiamų medžiagų, nurodytų Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 II priede, ir ribojamų medžiagų, kurios panaudotos nesilaikant Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 III priede nustatytų reikalavimų.

 

Atsakingas asmuo (fizinis arba juridinis asmuo, pirmą kartą Europos Sąjungos rinkai pateikęs kosmetikos gaminį) užtikrina, kad būtų laikomasi ženklinimo reikalavimų.

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-11