BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Biocidinių produktų autorizacija ir kiti klausimai

Įkainiai yra labai skirtingi, atsižvelgiant į autorizacijos liudijimo išdavimo procedūrą, nustatyti pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės  2000 m. gruodžio 15 d. nutarimą Nr. 1458 (TAR, 2014-12-19, Nr. 20140).

Biocidiniai produktai gali būti tiekiami rinkai ar naudojami tik jeigu jiems išduotas autorizacijos liudijimas pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 528/2012 dėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir jų naudojimo (OL 2012 L 167, p. 1).

 

Išsamią informaciją apie būdus, kuriais galite Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui pateikti paraišką ir kitus dokumentus, rasite paspaudę šią nuorodą https://nvsc.lrv.lt/asmenu-aptarnavimas

 

Produktas, kuris atitinka biocidinio produkto apibrėžimą pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 528/2012 dėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir jų naudojimo (OL 2012 L 167, p. 1) turi būti laikomas biocidiniu produktu.

Terminai gali būti skirtingi, atsižvelgiant į autorizacijos liudijimo išdavimo/keitimo procedūras, pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 528/2012 dėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir jų naudojimo (OL 2012 L 167, p. 1), maksimalus terminas – 550 dienų.

Kokios įmonės vykdo dezinfekciją/deratizaciją (kenkėjų kontrolę) yra paskelbta Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai prie Sveikatos apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje (Juridinių asmenų visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų licencijų sąrašas).

 

Norintys Lietuvoje (ar kitoje šalyje) tiekti į rinką ir naudoti biocidinį produktą turi jį autorizuoti pagal  Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 528/2012 dėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir jų naudojimo (OL 2012 L 167, p. 1)

 

Autorizuotus biocidinius produktus galite rasti duomenų bazėje: https://biocidai.nvsc.lt

 

Ne negalima. Nacionalinis autorizacijos liudijimas, yra administracinis dokumentas, kuriuo valstybės narės kompetentinga institucija suteikia teisę savo teritorijoje ar tam tikroje jos dalyje tiekti į rinką ir naudoti biocidinį produktą.

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

 

Biocidinių produktų grupė – grupė biocidinių produktų, kurių:  i) panaši paskirtis;  ii) tos pačios veikliosios medžiagos;  iii) panaši sudėtis ir apibrėžti sudėties pakitimai ir  iv) panašus rizikos ir efektyvumo lygis;

 

Apdorotas gaminys – medžiaga, mišinys arba gaminys, kurie apdoroti vienu ar daugiau biocidinių produktų, arba į kuriuos sąmoningai įdėta vienas arba daugiau biocidinių produktų.

 

Taip reikia. Biocidinio produkto saugojimas Lietuvos teritorijoje prieš pateikimą į rinką yra vertinamas kaip „naudojimas“, todėl biocidinis produktas turi būti autorizuotas.

Biocidinių produktų tipai yra 22, suskirstyti į pagrindines 4 grupes: 1. Dezinfekantai; 2. Konservantai; 3. Kenkėjų kontrolė; 4. Kiti biocidiniai produktai.

 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atlieka daugelio tipų biocidinių produktų autorizaciją. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybai – pagal kompetenciją autorizuoja priskirtus biocidinius produktus.

 

Biocidiniuose produktuose gali būti patvirtintos veikliosios medžiagos (spausti čia), medžiagos iš Reglamento (ES) Nr. 528/2012 I priedo ir vertinamos medžiagos iš Peržiūrėjimo programos reglamento (ES) Nr. 1062/2014 II priedo (spausti čia).

 

Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 528/2012 dėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir jų naudojimo 95 straipsnio 1 dalis nustato, kad veikliosios medžiagos ir (arba) produkto tiekėjas turi būti įrašytas į šiame straipsnyje nurodytą sąrašą (95 straipsnio sąrašas) arba turėtų sąraše esančio asmens sutikimo raštą.   Europos cheminių medžiagų agentūra skelbia sąrašą savo tinklapyje: spausti čia

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-11