Kaip galiu apsisaugoti nuo beždžionių raupų?

Pavojų užsikrėsti sumažina, artimo sąlyčio, įskaitant  lytinius santykius, su asmenimis, kuriems įtariami ar patvirtinti beždžionių raupai, vengimas.

Jeigu artimas sąlytis su simptomų turinčiu asmeniu būtinas, paraginkite tokį asmenį izoliuotis ir  jei įmanoma,  pridengti visus odos pažeidimus (pvz., tvarsčiu, drabužiais). Esant artimam sąlyčiui  abu asmenys turėtų dėvėti medicinines kaukes. Kiek įmanoma, venkite odos sąlyčio su oda ir mūvėkite vienkartines pirštines, jeigu liečiate pažeidimus.

Nuolat plaukite rankas vandeniu ir muilu arba dezinfekuokite spiritiniu rankų skysčiu, ypač po sąlyčio su užsikrėtusiu asmeniu, jo drabužiais, patalyne, rankšluosčiais ir kitais daiktais bei paviršiais, kuriuos jie lietė, arba su šių asmenų bėrimų ar kvėpavimo takų išskyromis (pvz., nuo įrankių ir indų). Drabužius, rankšluosčius, patalynę ir valgymo reikmenis reikėtų plauti šiltu vandeniu ir skalbikliu, tvarkant drabužius arba patalynę – dėvėti kaukę. Valykite ir dezinfekuokite visus užkrėstus paviršius ir tinkamai išmeskite užkrėstas atliekas (tokias kaip tvarsliava).  

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-01