BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Beždžionių raupai

Visuomenės sveikatos patarimai dėl beždžionių raupų protrūkio PSO Europos regione (parengta pagal PSO 2022 m. gegužės 24 d. rekomendacijas)

Šiuo metu daugelyje PSO Europos regiono  valstybių, kur anksčiau paprastai tokių atvejų nepasitaikydavo, registruojamas beždžionių raupų protrūkis.

Kiekvienas, artimą sąlytį su užkrečiamu asmeniu turintis žmogus gali užsikrėsti beždžionių raupais, bet ne visiems užsikrėtimo rizika vienoda. Artimai bendraujantys su užkrečiamu asmeniu  žmonės labiau rizikuoja užsikrėsti, tarp jų – namų ūkio nariai, lytiniai partneriai ir sveikatos priežiūros darbuotojai.

Tikslinė informacija apie beždžionių raupus ir patarimai didžiausią pavojų užsikrėsti patiriantiems asmenims padėtų užtikrinti, kad užsikrėstų kiek įmanoma mažiau žmonių ir protrūkis būtų sustabdytas.