Vilniaus paplūdimiai paruošti lankytojų antplūdžiui

Data

2016 06 08

Įvertinimas
0
DSC_0383.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamentas praneša, kad nuo birželio 1 d. Vilniaus mieste skelbiama maudymosi sezono pradžia.

Kaip ir kiekvienais metais artėjant vasarai, gegužės pabaigoje, Vilniaus miesto savivaldybė organizavo komisiją, kuri patikrino, ar miesto paplūdimiai ir maudyklos pasiruošė vasarai.

Komisijos darbe dalyvavo ir Vilniaus departamento specialistai. Jie įvertino dviejų ežerų (Salotės ir Žaliųjų) bei Neries upės (I ir II Valakupių ir Žirmūnų)  maudyklų vandens mikrobiologinę taršą ir paplūdimiuose tiekiamo geriamojo vandens kokybę. Nustatyta, kad Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti geriamojo ir maudyklų vandens kokybės tyrimai atitinka Lietuvos higienos normų reikalavimus.

Siekiant, kad Vilniaus miesto gyventojai galėtų maudytis švariose maudyklose, šių ežerų ir Neries vanduo visą vasaros sezoną bus tiriamas kas dvi savaites pagal sudarytą maudyklų vandens kokybės stebėsenos grafiką.

Minėtuose Vilniaus paplūdimiuose visą vasarą budės gelbėtojai, pasirengę suteikti gyventojams pirmąją pagalbą.  

 

 

Visuomenės sveikatos saugos skyriaus
vyriausiasis specialistas Darius Karmaza
Tel. (8 5) 264 9657
El. p. darius.karmaza@nvsc.lt

Kontaktai žiniasklaidai 
Lina Grinytė-Jauniškienė
Tel. (8 5) 264 9651 
Mob. tel. 8 659 56255
El. p. lina.grinyte@nvsc.lt