Vilniaus oro uoste vykusiame seminare-mokymuose orlaivių įgula buvo supažindinta su užkrečiamųjų ligų valdymo taisyklėmis

Data

2017 07 13

Įvertinimas
0
Nuotrauka iš freedigitalphotos.net
Nuotrauka iš freedigitalphotos.net

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamentas (Vilniaus departamentas) kartu su Wizz Air Hungary Ltd. Lietuvos filialu šių metų liepos 10 d. Vilniaus oro uoste organizavo skrydžių palydovų ir lakūnų konsultavimą, kaip elgtis tuo atveju, jeigu lėktuve įtariamas užkrečiamosios ligos atvejis.

Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų skyriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti vedėjo funkcijas, Biruta Zdanevičienė apžvelgė sergamumo infekcinėmis ligomis situaciją bei priminė, kaip elgtis, jei kontaktas su liga jau įvyko. Ypatingas dėmesys buvo skirtas tymų atvejo profilaktikai, nes dėl padidėjusio sergamumo tymais pasaulyje, žmonių migravimo iš endeminių šalių ir tymų žaibiško plitimo orlaiviai tampa vieta, kur šia liga gali užsikrėsti daug keliautojų. Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Nadežda Abolichina pristatė veiksmų planą-instrukcijas lėktuvų įgulai, kuriomis reikia vadovautis, įtariant, jog keleivis serga užkrečiamąja liga.

Dėl mažos erdvės, didelio žmonių skaičiaus vienoje vietoje bei jų keliavimo iš endeminių teritorijų  orlaiviai yra palanki vieta, įvairiems ligų sukėlėjams plisti, todėl svarbu imtis visų atsargumo priemonių, kad užkrečiamosios ligos būtų suvaldytos nedelsiant. Vilniaus departamentas planuoja tęsti šiuos mokymus ir kitų avialinijų įguloms.

Daugiau informacijos mokymų medžiagoje:

Orlaivių palydovų veiksmai, įtarus, kad keleivis serga užkrečiamąją liga

Sąlytį su sergančiuoju tymais tymais turėjusiems asmenims taikomos priešepideminės priemonės ir profilaktika

Tymų epidemiologija ir klinika

Tymų epidemiologine situacija pasaulyje ir Lietuvoje

Kontaktai žiniasklaidai 
Austina Vžesniauskaitė
Tel. 8 677 85573
El. p. austina.vzesniauskaite@nvsc.lt