Susitikimas su Vidiškių miestelio bendruomenės nariais

Data

2019 05 15

Įvertinimas
1
bendruom.2.jpg

2019 m. gegužės 7 d. vyko susitikimas su Vidiškių miestelio bendruomenės nariais. Susitikime dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Violeta Dūdienė ir Akvilė Sakalauskaitė. Susitikimo tikslas buvo pristatyti šiuo metu aktualių užkrečiamųjų ligų (tymų, erkių platinamų ligų, tuberkuliozės) esamą situaciją bei valdymo priemones.

Bendruomenės nariai buvo supažindinti su erkių platinamomis ligomis ir jų keliama rizika. Buvo pabrėžta, kad Ukmergės rajone sergamumas Laimo liga 2018 m. buvo vienas didžiausių Lietuvoje (162,9 atv. 100 000 gyv.), todėl buvo atkreiptas dėmesys į erkių platinamų ligų apsisaugojimo būdus. Bendruomenės nariams buvo atsakyta į rūpimus klausimus, susijusius su specifine profilaktika bei erkinio encefalito ir Laimo ligos skirtumais.

Didelio dėmesio sulaukė šiuo metu sparčiai plintanti infekcija – tymai. Miestelio gyventojai domėjosi ligos plitimo ir užkrečiamojo laikotarpio klausimais. Taip pat vyko diskusija apie skiepų veiksmingumą. NVSC specialistės paaiškino skiepų svarbą ir, kad būtent vakcinacijos dėka galima suvaldyti tymų plitimą. Buvo pristatyta poekspozicinės profilaktikos tvarka ir suteikta informacija, kur žmonės gali kreiptis iškilus klausimams ar turėjus sąlytį su įtariamu / sergančiu tymais.

Taip pat buvo aptarti su tuberkulioze susiję klausimai. Gyventojai domėjosi sergančiųjų tuberkulioze statistiniais duomenimis bei apsisaugojimo priemonėmis. NVSC specialistės pabrėžė, kad efektyviausia tuberkuliozės profilaktikos priemonė yra sergančiųjų išaiškinimas ir kuo ankstesnė gydymo pradžia.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Justina Butenienė

Tel. 8 5 264 6604

El. p. justina.buteniene@nvsc.lt