Poilsis vaikų vasaros stovyklose turi būti saugus

Data

2018 05 16

Įvertinimas
3
Nuotrauka iš pixabay.com
Nuotrauka iš pixabay.com

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad artėjanti vasara vėl vaikus sukvies į poilsio stovyklas bei atkreipia stovyklų organizatorių dėmesį, kad pirmiausiai parinkdami stovykloms vietą būtų atsižvelgta į teritorijos įrengimo reikalavimus, kuriuos reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 79:2010 „Vaikų poilsio stovykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.

Stovykloje turi būti sudaromos saugios vaikų poilsio, ugdymo ir priežiūros sąlygos, todėl specialistai primena organizatoriams pagrindinius stovyklų vietos įrengimo reikalavimus:

  • Stovyklos sklype esantys įrenginiai turi būti patikimai sutvirtinti, tvarkingi.
  • Išskirtoje stovyklos zonoje turi būti talpos buitinėms atliekoms su sandariai uždaromais dangčiais, kurios būtų reguliariai ištuštinamos.
  • Žaidimų ir poilsio aikštelėse turi būti sudaryta galimybė apsaugoti vaikus nuo tiesioginių saulės spindulių ir kritulių.
  • Pagrindiniai įvažiavimai į stovyklos teritoriją, pėsčiųjų takai tamsiuoju paros metu turi būti apšviesti.
  • Smėlis vaikų žaidimo dėžėse, jeigu jos įrengtos, turi būti keičiamas ar atnaujinamas kasmet bei apsaugotas nuo galimos taršos. Jame neturi būti askaridžių, plaukagalvių, toksokarų kiaušinėlių.

Stovyklose gali būti organizuojamas ir vaikų maudymasis. Siekiant užtikrinti saugias poilsiaujančių vaikų maudynes, maudymosi vietos, kurios nėra teisės aktų nustatyta tvarka įteisinti paplūdimiai, turi atitikti šiuos reikalavimus:

  • Maudymosi vietų vaikams ribos turi būti pažymėtos.
  • Gylis maudymosi vietose turi būti ne didesnis kaip 0,7 metro ikimokyklinio amžiaus vaikams ir vaikams, nemokantiems plaukti, bei ne didesnis kaip 1,3 metro mokyklinio amžiaus mokantiems plaukti vaikams.
  • Maudymosi vietose priėjimas prie vandens turi būti neslidus, neklampus.
  • Maudymosi vietose neturi būti šalto gruntinio vandens versmių, verpetų, didelių bangų.
  • Vandens telkinio dugnas neturi būti akmenuotas, klampus, duobėtas, užterštas, o vandens paviršius – apaugęs dumbliais.

Primename, kad prieš stovyklos atidarymą turi būti atliekami maudymosi vietos vandens mikrobiologiniai tyrimai. Vandenyje turi būti ne daugiau kaip 100 žarninių enterokokų (Intestinal Enterococci) kolonijas sudarančių vienetų 100 ml ir ne daugiau kaip 1 000 žarninių lazdelių (Escherichia coli) kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens. Tyrimai turi būti atliekami akredituotose laboratorijose, o jų protokolai saugomi stovykloje, vadovo nustatytoje vietoje.

NVSC specialistai atkreipia dėmesį, kad vaikai į stovyklą gali būti priimami tik turintys vaiko sveikatos pažymėjimus (forma Nr. 027-1/a), išduotus ne anksčiau kaip prieš metus, ar jų kopijas.

 

Kontaktai žiniasklaidai
Elvyra Noreikienė
Tel. (8 389) 61 941
El. p. elvyra.noreikiene@nvsc.lt