Lietuvoje vykdoma rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Data

2018 10 04

Įvertinimas
4
jose-inesta-723637-unsplash.jpg

Informuojame, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba š. m. rugsėjo 28 d. pradėjo rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės naudojant orlaivius.

Laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus atliekama 50 kilometrų pasienio su kaimyninėmis šalimis: Lenkijos ir Baltarusijos Respublikomis, ruožo teritorijos dalyje, kuri priskiriama buferinei zonai. Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyti ne mažiau kaip 25 jaukai su vakcina nuo pasiutligės. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų su šia vakcina. Esant palankioms meteorologinėms oro sąlygoms, rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus baigta š. m. gruodžio mėnesio pradžioje.

Specialistai įspėja, kad vakcina yra skirta tik laukiniams gyvūnams ir rastų jaukų liesti negalima. Jei vakcina atsitiktinai patektų į akis, burną, nosį ar ant pažeistos odos, būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Apie gyvenamojoje teritorijoje rastus jaukus būtina pranešti teritorinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

 

Kontaktai žiniasklaidai 

Kokybės vadybos ir komunikacijos skyriaus vedėja Diana Brunevičienė

Tel. Nr. (8 5) 264 9673

El. p. adresas diana.bruneviciene@nvsc.lt