Didinamos reagavimo į tymų atvejus pajėgos

Data

2019 04 12

Įvertinimas
2
phone-499991_1920.jpg

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamentas, atsižvelgdamas į kiekvieną dieną vis didėjantį tymų atvejų skaičių, didina specialistų, dirbančių su asmenimis, turėjusiais sąlytį su sergančiu tymais, pajėgas.

Primename, kad NVSC specialistai vos tik gavę informaciją apie įtariamą susirgimą tymais, aiškinasi visus sąlytį turėjusius asmenis ir nukreipia juos skiepytis. Sąlytį turėjusių asmenų skiepijimas organizuojamas vos tik įtarus tymus, nelaukiant diagnozės patvirtinimo. Paskiepyti būtina per 72 val. po turėto kontakto, todėl, jei asmuo žino, kad turėjo sąlytį, tačiau negavo informacijos iš NVSC, turi nedelsiant kreiptis žemiau nurodytais kontaktiniais numeriais. Šiais numeriais taip pat gali kreiptis asmens sveikatos priežiūros įstaigos, jei į juos kreipiasi asmuo, teigdamas, kad turėjo sąlytį su įtariamu tymų atveju.

Kontaktiniai telefonai Vilniuje, kitus galite rasti paspaudę čia:

Atkreipiame dėmesį, kad mūsų prioritetas yra sąlytį turėjusių asmenų paskiepijimas laiku. Laiku asmens sveikatos priežiūros įstaigų nepasiekęs NVSC patvirtinimas raštu neturėtų būti kliūtimi asmenims paskiepyti.

Daugiau informacijos apie tymus, rasite čia.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Ginreta Valinčiūtė

Tel. (8 5) 261 3766

El. p. ginreta.valinčiute@nvsc.lt