Apdoroti gaminiai

Data

2018 01 04

Įvertinimas
0
photo.jpg

Apdorotas gaminys – tai medžiaga, mišinys arba gaminys, kurie apdoroti vienu ar daugiau biocidinių produktų, arba į kuriuos sąmoningai įdėta vienas arba daugiau biocidinių produktų.

Apdorotų gaminių tiekimą rinkai reglamentuoja BPR

Biocidinių produktų reglamentas (BPR) įsigaliojo daugiau nei prieš ketverius metus 2013 m. rugsėjo 1 d. BPR numatytos įvairios priemonės, kuriomis siekiama užtikrinti, kad į ES rinką patektų tik saugūs biocidiniai gaminiai.

Veikliosios medžiagos turi būti patvirtintos

Nuo 2017 m. kovo 1 d. į ES rinką galima tiekti tik tokius apdorotus gaminius, kurie paveikti biocidiniais produktais (arba į kuriuos sąmoningai įdėta biocidinių produktų), kurių sudėtyje yra patvirtintos veikliosios medžiagos, vertinamos veikliosios medžiagos arba veikliosios medžiagos, dėl kurių iki 2016 m. rugsėjo 1 d. buvo pateiktas išsamus paraiškos dėl patvirtinimo atitinkamam produkto tipui dokumentų rinkinys.

Leidžiamų veikliųjų medžiagų sąrašas skelbiamas Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) interneto svetainėje.

Apdorotų gaminių gamintojai ir importuotojai privalo ženklinti apdorotus gaminius, kai:

  • teigiama, kad apdorotas gaminys turi biocidinių savybių;
  • to reikalaujama gaminiui apdoroti naudoto biocidinio produkto sudėtyje esančios veikliosios medžiagos patvirtinimo sąlygose.

Privaloma teikti informaciją vartotojams

Įmonės taip pat turi teikti vartotojams informaciją apie parduodamo gaminio apdorojimą biocidiniais produktais. Vartotojo prašymu tiekėjas per 45 dienas privalo nemokamai pateikti informaciją apie apdorotą gaminį.

Apdorotų gaminių įvairovė

Įsidėmėtina, kad BPR kontekste apdorotas gaminys gali būti ne tik gaminys įprastine prasme (daiktas, turintis gamybos metu įgytą konkrečią formą, išorę ar struktūrą, labiau nulemiančią jo naudojimo paskirtį nei jo cheminė sudėtis), bet ir skystas produktas, pvz., ploviklis, lakas, dažai, klijai.

BPR netaikomas

Verta prisiminti, kad BPR netaikomas kosmetikos gaminiams, žaislams, medicinos priemonėms, vaistams, maisto produktams, maisto priedams, pašarams, taigi šioms produktų grupėms netaikomi ir BPR reikalavimai dėl apdorotų gaminių.

 

Produktų vertinimo skyriaus

vyr. specialistė Palmira Hakaitė

Tel. (8 5) 276 4282

El. p. palmira.hakaite@nvsc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai 
Austina Vžesniauskaitė
Tel. 8 677 85573
El. p. austina.vzesniauskaite@nvsc.lt